Kontakta oss

Raoul Wallenbergskolan Bromma

PostadressBeckombergavägen 316168 61 Bromma
BesöksadressBeckombergavägen 316Bromma
Telefon08 687 87 80

Skolledning

Ulrika NimstrandRektor
ulrika.nimstrand@raoulwallenbergskolan.se070 858 81 87
Mia ÖbergBiträdande rektormia.oberg@raoulwallenbergskolan.se070 515 80 77
Jenny Lundin JakobssonBiträdande rektorjenny.lundinjakobsson@raoulwallenbergskolan.se070 679 83 28

Sjukanmälningar

Sjukanmälningar görs via Skolplattformen .

Fritids & fritidsklubben

Avd förskoleklass fritids-  tel. 076 949 68 72

Vinbäret BV. telnr. 076 949 65 42

Äpplet BV. telnr. 076 949 65 41

Kojan, mellanstadiet 2tr. tel. 076 949 65 73

Skoladministrativ chef Vani Handa telefonnummer: 073 708 1790

Elevhälsa

Ulrika Nimstrand Rektor 070 858 81 87 ulrika.nimstrand@raoulwallenbergskolan.se
Jenny Lundin Jakobsson Btr. rektor  070 679 83 28 jenny.lundinjakobsson@raoulwallenbergskolan.se
 Mia Öberg Btr. rektor 070 515 80 77 mia.oberg@raoulwallenbergskolan.se
 Jeanette Augustsson Skolsköterska 070 205 68 10 jeanette.augustsson@raoulwallenbergskolan.se
 Cecilia Tängermark Kurator kommer inom kort cecilia.tangermark@raoulwallenbergskolan.se

Trygghetsteam (THT)

Anton Gustafsson Psykosocial Samordnare 070 741 90 97 anton.gustafsson@raoulwallenbergskolan.se
Senteza Kiwanuka Resurspedagog (åk 4-6) senteza.kiwanuka@raoulwallenbergskolan.se
 Cafer Ayhan Fritdspedagog cafer.ayhan@raoulwallenbergskolan.se